Pozdravljeni. Najprej bi se želel zahvaliti podjetju Tech trade d.o.o. Trzin (za dostop do spletne strani podjetja kliknite tu), ki je ugodilo naši prošnji za dobavo in test te miške. Kot veste so se na e-športni sceni pojavile ultra lahke miške, kot so Glorious in podobni, s funkcijo krajšega odzivnega časa in hitrejšega premikanja miške po podlagi. Enotnega načina uporabe miške ni, saj vsak igra na svoj način, pa naj bo to prstno igranje, kjer igralec igra le s konicami prstov, pol pokriti prijem, kjer miško s palcem in kazalcem drži močneje, ali pa s pokrito dlanjo. Sam se poslužujem zadnjega načina. Način, na katerega igrate, vpliva na nastavitev sporočanja senzorja in DPI nastavitve. O tem bom več povedal kasneje.
Danes vam bom predstavil “gaming” miško eSHARK ESL-M4 Naginata. Miška tehta okoli 60g. Izredno lahkost ji omogoča “honeycomb” dizajn. Opremljena je z enim izmed boljših senzorjev Pixart 3389, ki tudi pri nizki DPI nastavitvi omogoča lepo in zelo natančno vodljivost. Gumbi imajo gumirano površino, ki poskrbi, da prsti ne drsijo po tipkah. Ob strani ima še dva gumba, ki sta, tako kot vsi gumbi, programabilna. Prav tako se ponaša z lepo in ne preveč motečo RGB osvetlitvijo, ki je ravno tako nastavljiva.
Naginata ( tukaj nimam v mislih japonske helebarde XD ) ima svojo programsko opremo tako kot vse novejše e-šport miške, ki se trenutno nahajajo na trgu. Gre za hitro rastočo industrijo, ki se je bomo, mogoče malce za šalo, malce pa tudi za res lotili tudi v društvu DTR. Programska oprema je preprosta, vendar omogoča vse, kar potrebujemo – zamenjave funkcij na tipkah, RGB osvetlitve, DPI nastavitve, snemanje, loop-iranje in izvajanje Macrov.
V spodnjem posnetku vam bom pokazal, kako imam nastavljeno miško.
Moje nastavitve:
- DPI: 1000 – 1200 zelo nizko pisarniške miške se gibljejo hitreje ampak boste izvedeli zakaj
- Mouse sensitivity: 6, da ne reagira na čisto vsak najmanjši premik (ostrostrelske puške nimajo preveč nabojev)
- Polling rate: imam na max. 1000Hz za neprestano sporočanje med senzorjem in računalnikom za čim manjšo zakasnitev v odzivu, ko je potreben.
Nizek DPI uporabljam, ker igram na zelo veliki podlogi in miško premikam po večji površini, kot je klasična podloga. Prav zato uporabljam tudi nizek DPI, saj ne želim, da mi miška zbeži, ko jo hitro premaknem. Posledično jo lahko pravočasno ustavim na nasprotnem igralcu.
Prednosti in slabosti miške:
SLABOSTI:
- Ni ravno slabost, mogoče nadgradnja, da bi bila celotna miška iz gumirane plastike za še boljši oprijem.
- Malo pretežak kabel, če ga imate vodoravno z miško, če pa ga imate na stojalu za kabel, ali iz nekega padca pa se zadeva v hitri igri sploh ne opazi.
- Edina napaka, ki verjetno niti ni toliko napaka, kot pa moč navade: forward in backwards gumba sta obrnjena. Nič česar programska oprema ne bi zmogla popraviti
PREDNOSTI:
- Lahka
- Lep oprijem
- Gumirani gumbi
- Zelo lepo vodljiva
- Natančna
- Programibilna
- Odzivna
- RGB
- HONEYCOMB dizajn
Za konec bi se zahvalil še mojemu soigralcu Redstone_tehniku, ki mi je priskočil na pomoč in posnel prvi del testiranja. Želim vam lep ogled videa, ki pokaže, kako se miška obnese na zelo hitri igri.
Članek pripravil in napisal: Hardware-samurai
Članek popravil: Razergamer165